TORBALI’DA GÜNDEM: YEREL SİYASET

Yerel Seçimlerin yaklaştığı şu günlerde, her ne kadar siyasetçiler kanadı sessizliğini korusa da halk şimdiden çeşitli yorumlar ve görüşler öne sürmeye başladı. Siz değerli okurlarımız için sokağın nabzını tuttuk.

Adnan Yaşar GÖRMEZ
Şu anki Belediye Başkanı Görmez ile ilgili ilginç tespitler edindik. Halkımız genel olarak Sayın Görmez iyi bir insan, halkla ilişkileri sıcak deniliyor. Ancak bunun yeterli olmadığını söyleyen kimi vatandaşlarımız ‘’               Ortada elle tutulur ne var ki?’’ sorusunu soruyor. Trafik aynı, kaldırımlar hala işgal altında gibi sorunlar oldukça fazla. Yeni yapılacak olan projelerin de halka sorulmaması ve Kent Konseyi gibi bir önemli oluşumun işletilmediği yönünde şikayetler de var. 5 yıllık dönemin iyi ya da eksik yanları olmakla birlikte ‘Yıpranmışlık’ kavramı da dile getiriliyor.

İsmail UYGUR

CHP’de halk nezdinde en güçlü aday görünüyor. Geçmişte Torbalı’ya kazandırdıkları ve daha da önemlisi siyasette birleştirici gücü konuşuluyor. İsmail Uygur’un yerel siyasette halk nezdinde doğal bir ittifakı da başarabileceği yönünde görüşler var.  Bazı vatandaşlar ‘’Yaptıkları yapacaklarının teminatıdır.’’ diyerek koşulsuz desteklediklerini belirtirken, kimi vatandaşlar da ‘’İlk zamanlar çok iyiydi, sonra halktan uzaklaştı.’’ yorumunu yapıyor. Ancak yine de geniş bir kesim İsmail Uygur’u geri istiyor.

Abdulvahap OLGUN
Her ne kadar kendisi direk aday adayıyım demese de, partinin görev vermesi halinde belediye başkanlığına talip olacağını açıklamış olan Olgun, uzun zamandan beri oda başkanlığı yapmasıyla tanınıyor. Sürekli halkın ve esnafın içinde olması artı puan olarak öne çıkarıyor. Olgunun doğu kökenli olması nedeniyle doğulu kesimlerden de destek alabileceği konuşuluyor. Vatandaşlarımız Sayın Olgun için yıpranmamış ve siyasette yeni bir yüz olarak başarılı olabileceğini konuşuyor. Geçmişte özellikle Torbalı trafiğinin iyileştirilmesine yönelik projeleri halk tarafından unutulmamış.

Özgür Erman ÇAĞLAR

Bu ismi herkes tanıyor, şu an belediye başkan yardımcılığı görevinde. Kendisi adaylık konusunda konuşmasa da halkın bir kısmı tarafından aday olacağı düşünülüyor. Uzun zamandır Ak Parti içinde siyaset yapması bir avantaj olarak değerlendiriliyor. Belediye içinde bulunması da yerel yönetimde başarılı olabileceği yönündeki fikirleri güçlendiriyor. Vatandaşımızın bir kısmı da adayların değerlendirilebilmesi için ortaya çıkıp projelerini ve Torbalı’nın geleceği ile ilgili planlarını açıklamaları gerektiğini belirtiyor. Özgür Erman Çağlar’ın ne yapabileceğinin net olmadığı konuşuluyor.

Övünç DEMİR

Genç ve dinamik olması bir avantaj olarak görünüyor. Ancak tecrübe eksikliği nedeniyle halkın kafası biraz karışık. Yerel siyasette deneyimli olmanın önemli bir avantaj olduğunu söyleyen sokaktaki vatandaş Övünç Demir’e 2. sırada şans tanıyor. Ayrıca Ak Parti karşısında nasıl bir sonuç alabileceğini kestiremediklerini düşünen vatandaşlar, bu kez işi şansa bırakmak istemiyor. Övünç Demir’in son aylarda etkinliklerde ve sosyal medyadaki aktivitelerinde hoş karşılanıyor. Çeşitli düğün, cenaze ve köy gezileri de iyi karşılanmakla birlikte yine de tecrübenin önemine vurgu yapanlar çoğunlukta.