TORBALI MİNİBÜSLERİNİN VURDUM DUYMAZLIĞI

Koronavirüsle mücadele kuralları kapsamında alınan kararlar gereği, toplu taşıma araçlarında kapasitenin yarısı kadar yolcu taşıma kuralı getirilmişti. Ancak Torbalı’da bırakın kapasitenin yarısını, kapasitenin üzerine çıkılarak ayakta yolcu bile alınıyor. Yolcular adeta balık istifi taşınıyor. Yani minibüste koronavirüs taşıyan biri olması halinde herkese bulaştırma riski ortaya çıkıyor.
VATANDAŞLAR TEDİRGİN
Trafik polislerinin denetim yaptığı saatlerde tüm minibüsler kurala uyarken, yolcu sayısının fazla olduğu ve denetimlerin seyrek olduğu saatlerde ise minibüslerin içi hınca hınç dolduruluyor. Koronavirüs nedeniyle ölümün yaşandığı Torbalı’da böyle bir tabloyla karşılaşılması vatandaşlarda şok etkisi yaratıyor. Vatandaşlar, bu görüntülere son verilmesini istiyor.

Zorunlu olarak dışarı çıkan insanlar balık istifi şeklinde yolculuk yapıyor ve minibüsler dezenfekte edilmedi için halkın sağlığını tehdit eder çesine yolculuk yapmak zorunda kalıyor buna dur diğenmese çok değil bir kaç güne torbalıdaki virüs vakaları artmaya devam eder ve izmirin en çok vakah olan ilçesi haline gelecektir yetkililer biran önçe bu duruma el atmalı