SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI FIRSAT BİLDİ…

CHP’li Uygur Önce Sosyal Marketi kapattı, sonra bahçesini ve meydandaki havuzu yıktı.

Torbalı’nın bir önceki dönem Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez tarafından yaptırılan Sosyal Marketi kapatan CHP’li başkan İsmail Uygur, sokağa çıkma yasağını fırsata çevirerek   marketin bahçesindeki havuzu ve çevre yapıları da yıktı.

Mahalle meydanı olarak ta   kullanılan yıkım sırasında vatandaşlar büyük tepki gösterdi. Bir vatandaş “ bu nasıl bir kin, bu nasıl bir savurganlık. Sizde Allah korkusu yok mu?. Buraya milyarlar harcadı. Çocuklarımız burada oynuyordu. Adnan Başkanın İzlerini silmek istiyorsan yaptıklarını yıkmak yerine sen daha büyüklerini yap be  adam” diye bağırdı. Bir mahalle sakini de  “ Bütün mahallenin gözleri önünde önce Sosyal Market Yağmaladılar. Sonra da bu hale getirdiler. “dedi.

Sosyal Market Mağazası bir önceki dönem Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez tarafından yaptırılmış, görkemli bir törenle hizmete açılmıştı.  Başkan Görmez , sosyal market için şunları söylemişti “ Sosyal marketimizin amacı veren el ile alan el arasında köprü olmak. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımızı incitmeden acil ihtiyaçları konusunda kendilerine destek olacağız’’ demişti.

Dijital Sosyal Kart uygulamasından ilçede yardıma muhtaç bin aile yararlanıyordu. Yardım yapılacak aileleri Kaymakamlık ve muhtarlıklar tarafından belirliyordu.

UYGUR’UN SKANDALLARI GÜNDEMDEN DÜŞMÜYOR

Koltuğa oturmadan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ve tehditlerde bulundu. Kent meydanındaki 15 Temmuz kahramanı Şehit Astsubay Ömer Halisdemir’in afişini bulunduğu yerden kaldırttı. Osmanlı Padişahı İkinci Abdülhamit Han’ın ayyıldızlı tuğrasını s söküp attı. Torbalı Belediyesi’nin inşaat halindeki yeni belediye binasını beğenmediği için de yeni bir bina yaptırma kararı aldı. 425 işçiyi ‘Performans düşüklüğü’, ‘Tasarruf’ gerekçeleri ile işten çıkardı. Üniversite öğrencisi oğlu Efe Uygur’u 7 bin lira maaşla belediye şirketi TORBEL A.Ş.’ye müdür yardımcısı olarak atamaya kalktı. Bu atama bütün Türkiye’de infial yaratınca geri adım atmak zorunda kaldı. Geçmiş dönemde Göztepe’ye yapılan 104 dönümlük arazi tahsisini iptal etti.

CHP’li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur önce Karaman’ın 2 bin nüfuslu Göktepe beldesini ‘kardeş belediye’ ilan etti. Ardından AK Parti döneminde görev yapmış 5’i kadın 10 şube müdürünü 5 ay süreyle bu beldeye sürgüne gönderdi. Mahkeme bu kararı iptal etti.

Uygur en son olarak  villasının çevre düzenlemesini  belediyenin personel  ve araçlarıyla yaptırırken görüntülemiş, Video  Ak Parti Torbalı Belediye Meclisi Başkan Vekili  Özgür Erman Çağlar tarafından paylaşılmıştı.