ŞENGÜL “KİMSE TORBALI İÇİN ADAYLIK ARAYIŞINA GİRMESİN”

AK Parti Torbalı İlçe Danışma toplantısı yapıldı. Yerel seçim çalışmalarına başlayın talimatı veren AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün ‘Torbalı’da kimse aday arayışında olmasın’ çıkışı salonda alkış tufanı kopmasına neden oldu.

 

AK Parti Torbalı İlçe Danışma toplantısı Belediye Kültür Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, İzmir Milletvekilleri Mahmut Atilla KayaYaşar KırkpınarCemal Bekle, Torbalı Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, İlçe Başkanı Hasan Akbıyık ve çok sayıda partili katıldı. Torbalı İlçe Başkanlığı’nın yaptığı çalışmaların değerlendirildiği toplantıda 2019 Mart ayında yapılacak olan yerel seçimler için sürdürülecek çalışmalar da görüşüldü.

TORBALI UÇTU

İlçe Danışma toplantısında söz alan Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez, “Biz Torbalı’da bir yola çıktık, bir hedef koyduk. Teşkilatımızın tüm kademeleri yoğun bir çalışma yaptı. Rabbim bize Torbalı Belediye Başkanlığı’nı almayı nasip etti. Torbalı’da AK Partili belediyeciliği nasıl yapacağımızı herkese ispatladık. Rabbim Torbalı’ya ‘Yürü ya kulum’ dedi, Torbalı uçtu. Torbalı Belediye başkanlığından sonra değerli kardeşimiz Mahmut Atilla Kaya’yı Ankara’ya gönderdik. Değerli vekilim ile Ankara’da çok işler yaptık. 309 tane Torbalı’ya nokta- nokta hizmet yaptık, projeleri haya geçirdik. Bu yolda ilerlerken bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bu tek başına yapılacak iş değil. Hep beraber Torbalı’yı iki kat büyüttük. Biz bu davanın neferleriyiz. Davamız için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Belediye Başkanı Adnan Yaşar Görmez konuşmasını bitirmesinin ardından davetliler, teşkilat mensupları, mahalle temsilcilerinin uzun süre Görmez’i alkışlaması salonda duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

80 YILDA YAPILMAYANI YAPTIK

AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya konuşmasında, hükümet ve Torbalı Belediyesi yatırımlarından bahsetti. Torbalı Belediyesi’nin 4,5 yılda 80 yılda yapılmayan hizmetleri yaptığını hatırlatan Milletvekili Atilla Kaya “Torbalı 2018 yılında 500 milyonluk yatırım kazandı. Yeni dönemde 1 milyar TL yatırım sağlayacağız. Yerel ve genel iktidarın birlikte ne işler yaptığını herkese gösterdik” şeklinde konuştu.

HEDEFİMİZ İZMİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

Kürsüye geldiğinde ‘Torbalı’da pozitif bir enerji aldım’ diyerek konuşmasına başlayan AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, “Torbalı’daki bütün süreci yakından biliyorum, çünkü sürecin içinde yer aldım. Torbalı’da çok iyi bir hava yakaladık. Partililerimiz arasında çok güzel birlik ve beraberlik ve bunu devam ettirmemiz gerekiyor. Önümüzde bir yerel seçim var. Genel seçimde aldığımız oyun daha üstünde oy almamız gerekiyor. Torbalı her seçimde olduğu gibi bu seçimde de çok iyi çalışacaktır, bundan hiç şüphem yok. Yerel seçim yaklaşırken Torbalı’da kimse aday arayışına girmesin. Mevcut Belediye Başkanımız oldukça başarılı projelere imza atmış, Torbalı halkının sevgisini kazanmış. Örnek bir belediyecilik ortaya koymuş. Ve Torbalı Belediyesi’nde AK Partinin bayrağı dalgalanıyor. Onu yeni dönemde de dalgalandırmak için elimizden geleni yapalım. Allah’ın izni ile birlik ve beraberliğimiz bozulmadan seçimlere güçlü bir şekilde gireceğiz. Hedefimiz AK Parti bayrağını İzmir’de de dalgalandırmak. Seçim çalışmalarına şimdiden başlayalım. Torbalı’da güçlü bir potansiyel var. Burada oluşacak sinerji bütün İzmir’e dalga-dalga yayılacaktır.” dedi.

KIRKPINAR “TORBALI’DAKİ BÜYÜME TESADÜFEN OLMADI”

AK Parti İzmir Milletvekili Yaşar Kırkpınar konuşmasında, Torbalı’da Ak Parti Belediyeciliğinin çok büyük başarıyla uygulandığını 4,5 yılda ilçenin çehresinin değiştiğini verilerin iki kat büyümeyi gösterdiğini belirterek “Adnan başkan gerek sosyal belediyecilik, gerekse Torbalı’da yaşam kalitesini arttırmak adına çok başarılı projeleri hayata geçirdi. Torbalı İzmir’in en hızlı gelişen, büyüyen, yatırım için tercih edilen ilçesi oldu. Karşıyaka’dan, Konak’tan Gaziemir’den vatandaşlarımız yaşamak için Torbalı’yı tercih ediyor. Bunlar bir tesadüf sonucu değildir. Ak Belediyeciliğin İzmir Büyükşehir Belediyesinde uygulandığında siz çok büyük bir değişime tanık olacaksınız” ifadelerini kullandı.

CAMEL BEKLE “TORBALI HER YERDE ÖRNEK GÖSTERİLİYOR”

AK Parti İzmir Milletvekili Cemal Bekle, Torbalı’nın projeleriyle, yatırımlarıyla, teşkilat ve örgüt yapısıyla örnek bir ilçe olduğunu belirterek “ Adnan başkan ilk dönemi olmasına rağmen olağanüstü bir performansla bir ilçenin çehresini değiştirdi. Bugün Torbalı, sağlıkta, eğitimde, ulaşımda, tarımda, kentleşmede, sosyal yaşam alanlarında, sosyal sorumluluk projelerinde, toprağı, havayı suyu korumada, çevre yatırımlarında çok büyük bir başarı hikâyesine imza attı. Önümüzdeki 5 yılda ilçenin geleceği konumu hayal etmek bile heyecan veriyor. 5 yılda iki kat büyüdü, şimdi 5 yıl sonra iki kat daha güzelleşecek inşallah “ şeklinde konuştu.