OLMAYAN FAALİYET RAPORU ONAYLANDI

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle iki ay üst üste toplanamayan Torbalı Belediye Meclisi bu ay gerçekleşti. Meclis toplantısında Torbalı Belediyesi’nin Başkan Uygur dönemindeki ilk bir yıllık faaliyet raporu onaya sunuldu. Sayfalar dolusu hazırlanmasına rağmen elle tutulacak herhangi bir faaliyetin bulunmadığı faaliyet raporuna muhalefette olan Ak Parti ve MHP gruplarından tepki geldi. Ak Parti sözcüsü Özgür Erman Çağlar, festivaller ve konserler dışında Torbalı halkına hiçbir hizmet sunulmadığını belirterek faaliyet raporu hakkında olumsuz yönde oy kullanacaklarını söyledi.

ÇAĞLAR “ŞENLİKTEN BAŞKA HİZMET YOK”

AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Torbalı Belediyesi göreve geldiği günden bu yana ilçede bir tane elle tutulur hizmete imza atmadı. Bırakın ilçemizin gelişmesi ve kalkınması için proje üretmeyi, belediye rutin görevlerini bile yerine getiremez hale geldi. Meclise getirdikleri faaliyet raporunu iki defa inceledim, bir-iki şenlik ve eğlence dışında bir tane faaliyet görmedim. Torbalı halkı artık hizmet bekliyor. Siz, bizim dönemimiz için yaptığınız eserlere bakamadığımızı söylemiştiniz. Sizde bizim diktiğimiz çiçeklere su bile veremediniz” dedi.

UYGUR ELEŞTİRİLERE KARŞI SAVUNMA YAPMADI

Torbalı halkı da aynı şekilde hizmet göremediklerini sıkça dile getiriyor ve tepki gösteriyor. Torbalı Belediye Başkanının ikinci hizmet yılının nasıl geçeceği merak konusu. Ancak Başkan Uygur meclis toplantısı sırasında bir çok konuda konuşmasına rağmen faaliyet raporu konusundaki eleştirilere karşı savunma yapmadı.