MENEMEN BELEDİYE BAŞKANI VE 22 KİŞİ GÖZLATINA ALINDI !

 

Son dakika gelişmelerine göre CHP’den istifa eden Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ve içinde yardımcılarının da mevcut olduğu 22 kişi gözaltına alındı.

Geçtiğimiz günler de Cumhuriyet Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu, Serdar Aksoy’u kesin ihraç talebi ile ‘tedbirli’ olarak disipline sevk etme kararı almıştı. CHP Yerel Yönetimlerden sorumlu olan Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun konuyla ilgili bazı açıklamalarda bulunmuştu. Oy birliği ile karar verildiğini hatırlatarak ‘ Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy ile ilgili çok sayıda gelen şikayetleri inceledik ve Genel Merkezimize bildirdik.’’ İfadelerine yer vermişti.

Bunun üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı’nın başlattığı soruşturma kapsamında Menemen Belediyesine kapsamlı bir operasyon düzenlendi. Başkan Serdar Aksoy’unda aralarında bulunduğu 22 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı. Başkan yardımcısı Mehmet Cin, Mali işler Daire Başkanı Mustafa İlhan, Muhasebe Müdürü Nagehan Karaca, Satın alma Müdürü Teoman Tuna, Fen işleri Müdürü Gazi Koşum, Şantiye Şefi Kenan Yasatürk ve bazı hurda firması sahipleri ile bazı belediye personellerinin gözaltında olduğu öğrenildi.

Arama çalışmaları devam ediyor

Toplam gözaltına alınan kişi sayısının 22 olduğu belirtilirken, bilinen adreste bulunamayan şahıslar için ise arama çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğü bildirildi. Gözaltına alınan kişilerin haklarında rüşvet, sahte evrak, zimmet, görevi kötüye kullanma gibi birçok suçlama olduğu açıklanırken emniyetteki işlemlerinin de devam ettiği vurgulandı.