MASKE DOLANDIRICILARI VATANDAŞI MAĞDUR EDİYOR

Pandemi fırsatçıları halka dolandırmaya devam ediyor. İnternet üzerinden maske ve eldiven satışı yapan bazı sahte şirketler, vatandaştan siparişini aldıkları maske ve eldivenlerin parasını peşin aldıkları halde teslimat yapmıyor. İzmir’de bu tür şirketlere para ödedikleri halde bekledikleri maske ve eldivenleri alamayarak dolandırılan mağdurların sayısı giderek artıyor.
İZMİR’DE İKİ BUÇUK MİLYON LİRALIK VURGUN
Gazetemize ulaşan bir dolandırıcılık mağduru, kendisinin iki buçuk milyon lira dolandırıldığını ifade etti. Dolandırıcılar, kendileriyle iletişime geçen mağdurdan, iki buçuk milyon liralık maske ve eldiven siparişi aldı. Akıl almaz oyunlarla mağdurun güvenini kazanan dolandırıcılar, parayı peşin almalarına rağmen maske ve eldivenleri teslim etmedi. Daha sonra dolandırıcılara ulaşmayı başaran mağdur, tehdit edilerek yıldırılmaya çalışıldı.
Aynı dolandırıcılık yöntemiyle vatandaşları dolandıran bir şebekeye karşı Ankara’da operasyon gerçekleştirilmiş ve dolandırıcılar yakalanarak tutuklanmıştı. İzmir’de de aynı dolandırıcılık yönteminin mağduru olduğunu belirten çok sayıda vatandaş, şehrimizde de polisin bu dolandırıcılara yönelik operasyon gerçekleştirmesini istiyor.