KENDİZİ TANITIRMISIZ:

BASIN AÇIKLAMAM

CHP tarihi Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihidir. 90 yıllık bir çınar ağacı olan CHP nin  üyesi olmaktan ve CHP’den Belediye Başkanı aday adayı olmaktan gurur ve onur duyuyorum. Ben insanların şu olacağım,bu olacağım demeleriyle bir yerlere geleceğine inanmıyorum,gelmeleri gerektiğinin de doğru olduğunu düşünmüyorum.Makam,mevki,şan,şöhret peşinde asla olmadım.Koltuk derdinde olan biriside değilim.

Gençlik kollarından gelen bir partiliyim, CHP’si barajın altında olduğu dönemde üye oldum ve 2002  Genel  seçimlerinde ve 2004 yerel seçimlerinde aktif rol aldım ve CHP’nin başarılı olması için var gücümle çalıştım. sonraki tüm seçimlerde de bu çalışmalarım devam etti. 2014 yılında belediye başkanı aday adayı oldum. Genel merkezimizin tercihini sayın Ufuk YÖRÜK lehine kullandı. Biz partimizin aldığı bu karara saygı duyarak bağlılık göstererek adayımızı destekledik her türlü çalışmada yanında durduk fakat ne yazık ki seçimi kaybettik. Geldiğimiz bugünkü nokta da Parti Örgütünden,Torbalı halkından,sivil toplum örgütlerinden gelen baskı sonucunda bu onurlu  göreve tekrardan talip oldum. Sonuçta , partimiz,örgütümüz yine kime görev verirse o arkadaşımız önümüze geçecek bizde onun yanında yer alacağız,almalıyız.Genel Başkanımız Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’nun , , Partimizin vereceği karar tüm Türkiye’de olduğu gibi bizlerin de uyacağı bir karar olacaktır. Çünkü hiç kimse CHP’den daha büyük değildir. CHP’li  olmak  bunu gerektirir diye düşünüyorum.

Benim aday adaylığı sürecindeki temel yaklaşımım hiç kimseyi ötekileştirmeyen, birlik ve beraberlik doğrultusunda, inanç ve kültür ayrımı yapmadan üretken ve projeci bir anlayışla Cumhuriyet Halk Partisi’nin yerel yönetimde tekrardan burda iktidar olmasını sağlamaya yönelik olacaktır.

 

Torbalı Türkiye’nin gündemine oturabilecek bir ilçedir. Sanayi, tarım, hayvancılık Tarihi-kültürel açıdan Türkiye’de söz sahibi olabilecek potansiyeli vardır. Bu alanlarla ilgili projelerimizi hazırladık. Torbalı’da uygulanacak her proje kentlilik olgusuna katkı sağlamalı ve bunu geliştirmelidir. Sosyal yaşamın kalitesini artırmalıdır. Sosyal yaşamın canlanması kadınlarımızın ve gençlerimizin günlük yaşamın her alanında söz sahibi olmasıyla gerçekleşeceğine inanıyorum.Bu konuda ciddi projelerimiz var Torbalı’ya  ve Torbalı halkına hizmet etmek istiyorum, enerjimi zamanımı Torbalı halkı için kullanmak istiyorum. Partimiz bu görevi şahsıma verdiği takdirde buna layık olmak için var gücümle çalışıp bu görevi ilçe örgütümüzle başaracağımıza inancım tamdır. Özelikle şunu belirtmek isterim ki CHP adaylarının hepsi değerlidir. Hepsi de bu işi yapabilecek kabiliyette kişilerdir. CHP kurumsallaşmış bir partidir.   CHP’nin başkan adayının Torbalı halkının desteğiyle seçimi açık farkla kazanacağına yürekten inanıyorum.

Bununla birlikte bu görev partimizin  adayı olan hangi arkadaşıma verilirse verilsin, kendisiyle kapı  kapı dolaşacağıma ve burada CHP’nin kazanması için mücadele edeceğimi de özellikle ifade etmek isterim. Benim asla mevki,makam,koltuk kaygım olmadı ve olmamıştır ve olmayacaktır. Makamlar hizmet için bir araçtır.Asıl olan Türkiye’ye, Torbalı’ya ve halkımıza  hizmet etmektir. Ben Torbalıyı çok seviyorum. Hoşgörü  ve  sevgi bizim halkımızın temel değerleridir. Hareket noktamız Torbalının yüzde yüzünü kapsayacak bir siyaset ve hizmet anlayışı olmalıdır. Bölen, ötekileştiren değil birleştiren olmalıyız. Benim nazarımda siyaset bir bayrak yarışıdır. Topluma hizmet etme aracıdır. Siyaseti de bunun için yapıyorum, özellikle gençlerimizin ve kadınlarımızın siyasetle ilgilenmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu şekilde Ülkemizin ve Torbalımızın geleceğinin daha aydınlık ve müreffeh olacağını düşünüyorum.Bu konuda CHP’nin öncü olduğunu düşünüyorum çünkü Cumhuriyeti kurmuştur,devrimleri gerçekleştirmiştir her alanda değişimi, dönüşümü sağlamıştır.