Kaymakam Öter’den açıklama

Torbalı’da bugün etkili olan deprem büyük paniğe neden oldu. Torbalı tarihinin en büyük depremi olarak kayıtlara geçen bu deprem nedeniyle binlerce vatandaş dışarda sabahlıyor.

Torbalı’da bugün etkili olan deprem büyük paniğe neden oldu. Torbalı tarihinin en büyük depremi olarak kayıtlara geçen bu deprem nedeniyle binlerce vatandaş dışarda sabahlıyor. Başta Torbalı Belediyesi olmak üzere Torbalı Kaymakamlığı ve diğer kamu kurumları canla başla uğraşıyor. Öte yandan deprem nedeniyle evinde çatlak olan ya da evlerine gidemeyenler için Metropolis Otel kapılarını açtı. Ayrıca camiler ve belediyenin kurduğu çadırlar da sabahlamak için Torbalılıların hizmetine açıldı.

KAYMAKAMDAN AÇIKLAMA

Öte yandan Torbalı Devlet Hastanesi’nde de büyük yoğunluğun olduğu öğrenildi. İzmir’de tahliye edilen hastanelerdeki hastaların Torbalı Devlet Hastanesi’ne getirildiği ifade edildi. Torbalı’daki depremin bilançosu da netleşti. Jandarma bölgesinde 15, merkezde ise 19 evde hasar tespit edilirken bu binaların kolonlarında herhangi bir sorunun olmadığı ifade edildi. Torbalı Kaymakamı Ercan Öter yaptığı açıklamada, “Çok şükür depremi ucuz atlattık. Tedbiri elden bırakmamalıyız. Belediyemiz, odalarımız ve kamu kuruluşlarımızla vatandaşımızın yanındayız. Torbalı’da çok şükür korkulan olmadı. Herhangi bir yıkım ya da göçük yaşanmadı. Bazı evlerde ufak tefek çatlaklar olduğunu öğrendik. Taşıyıcı kolonlarda hiç hasar olmadığını da belirtelim” ifadelerini kullandı.