GAZETECİ GÖRDÜĞÜNÜ YAZAR HOŞA GİDECEK SÖZLERİ DEĞİL

Değerli okurlarım ve Torbalı halkı, 15 Temmuz günü darbe girişimi sırasında vatandaş olarak hepimiz sokağa dökülüp darbecilere karşı görevimizi yerine getirdik. O gün sağcı – solcu ayırmaksızın vatansever ve demokrat olan herkes, kendi gücünün yettiğince bir şekilde darbeye direndi. Bu olayın yıl dönümünde ise her yıl şehitleri anmak ve o günü hatırlamak için etkinlikler düzenleniyor. Bu yıl Torbalı’da gerçekleşen etkinliklere Torbalı Kaymakamlığı, CHP’li Torbalı Belediyesi ve Ak Parti İlçe Başkanlığı destekledi. Gün boyu protokol tarafından gerçekleştirilen etkinliklerin ardından gece gerçekleştirilecek sembolik demokrasi nöbetine çok az sayıda insan katıldı. Bu duruma üzüldüğüm için ve biraz da tatlı eleştiri niyetiyle konuyu köşeme taşıdım. 

“250 şehidi anmaya 100 kişi geldi” başlığıyla yayınladığım köşe yazısı yanlış anlaşılmış olacak ki Ak Parti kanadından bazı arkadaşlarım beni arayarak sitem etti. Hiç kimse kusura bakmasın, ben orada kişileri yada siyasi partileri değil, bu önemli güne katılım göstermeyen Torbalı halkını eleştirdim. Ayrıca eleştirim yapıcı ve yumuşaktı. Neticede pandemi sürecinde olduğumuzu ve on binleri oraya toplayamayacağımızı ben de biliyorum. Ama çarşıda maskesiz yürümekten çekinmeyen insanlar, bu önemli gün için sosyal mesafe kurallarına uyarak katılım sağlayabilirdi. 

Dediğim gibi ben siyasi partileri değil vatandaşı eleştirdim, ancak Ak Partili bazı arkadaşlarım, yazdığım en ufak bir yazıya tahammül dahi edemedikleri gibi, adeta bazı başarısızlıklarının nedeni benmişim gibi davranıyorlar. Bazen ben bile düşünüyorum acaba seçim başarısızlığının ve sürekli düşen oy oranının nedeni gerçekten ben miyim? diye..