Değerli okurlarım

Değerli okurlarım ve Torbalı halkı, gördüm ki Torbalı’da bazı siyasi trollerin bırakın eleştiriyi, kendileriyle alakaları olmayan bir konu hakkında ki gerçekleri duymaya bile tahammülü yok. Dağtekke olayının, esnafın birbirlerini CİMER’e şikayet etmesi sonucu zorunlu olarak gerçekleştiğini ve Torbalı Belediyesi’nin aldığı kararın, hukuki olan tek karar olduğunu yazmıştık. Başkan Uygur’u zan altında bırakmak için basına servis edilen bu haberlerin algı operasyonu olduğunu yazmam birilerini öyle rahatsız etmiş olmalı ki, ne sosyal medyada haberin altına yapılan çirkin söz ve hakaretlerin ardı arkası kesildi ne de telefonda şahsıma yapılan tehditlerin.
İzmir’de kaybedilen altı ilçenin kaybedilmesinin en büyük sebebi olan İzmir Milletvekili Sayın Atilla Kaya, bu tür algı operasyonlarıyla Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’a yüklenerek kendi başarısızlığını örtpas etmek istiyor. Aslında günümüz siyasi koşullarında Atilla Kaya’nın yapmaya çalıştığı şey “Siyaset işte…” diyerek kabul edilebilir bir durum. Kabul edilemeyen şey ise bazı eski belediye çalışanları ve bazı iş adamlarının sırf Atilla Kaya’ya yalakalık olsun diye kraldan çok kralcı olmaları. Bu yalaka takımı kurdukları vasıfsız internet siteleri üzerinden spekülasyon haberler yapıp, benim gibi doğruları söyleyen insanlara hakaret ve tehditler yağdırıyor.
Ben ilk yazımda Ak Parti kanadından hiç bahsetmemiş, yalnızda Dağtekke olayının gerçeklerini yazmıştım. Fakat arkadaşlara tekrar hatırlatıyorum. İsmail Uygur’un Dağtekke stantlarını kaldırması yasal bir durumken, bu ilçede 5 yıllık Adnan Yaşar Görmez / Atilla Kaya belediye başkanlığı döneminde yasal olmayan çok şey vuku buldu. Bazı işletmelere usulsüz ruhsatlar verildi, bazı işletmelerin ruhsatsız çalışmasına göz yumuldu. Usuzsüz ruhsat verilen bir işletme yüzünden aileme ait bir işletme zarar edip kapandı ve haklarında görevi kötüye kullanmak suçundan dava açtığım bazı eski belediye yöneticileriyle aramdaki yargı süreci hala sürmektedir. Hakkını benim gibi arayamayan, yahut hakkını aramak istediği halde baskıyla sindirilen nice mağdur insanlar var Torbalı’da. Birilerini emek düşmanlığıyla suçlayanlar önce bu durumu bir görsünler.